Гурток "Шахи"

Керівник гуртка - Сергієнко Олександр Анатолійович

Метою навчальної програми є формування в учнів цілісного уявлення про шахи та шахову гру, розвиток особистісних і професійних компетентностей засобами оволодіння мистецтвом гри в шахи.

Завдання навчальної програми:

- сприяти інтелектуальному розвитку учнів, розвивати логічне і образне мислення, пам’ять, увагу;

- навчити дітей стратегічним основам шахової гри, методам довгострокового і короткострокового планування дій під час партії;

- сприяти оволодінню учнями найважливішими елементами шахової тактики і технікою розрахунку варіантів в практичній грі;

- привити любов і інтерес до шахів і навчанню в цілому, формувати почуття поваги до суперника, вміння достойно долати невдачі та труднощі;

- розвивати навики роботи в команді, сприяти засвоєнню корпоративної шахової культури;

- формувати пізнавальну мотивацію в процесі навчання.

/Files/images/DSC04585.JPG/Files/images/DSC04588.JPG/Files/images/IMG_6347.JPG/Files/images/IMG_0675.JPG/Files/images/DSC04587.JPG

Шахи в нашому житті посіли значне місце. Вони допомагають формувати в молоді як зацікавленість до розумової праці, так і культуру особистості. Підвищення інтелекту створює умови для формування особистісних рис громадянина України, які включають національну самосвідомість, духовність та культуру.

Шахи – один із засобів, що використовують для розвитку інтелектуальних здібностей дитини. Надзвичайно важлива роль шахів у формуванні особистості, здатної виробляти дії подумки. Гра у шахи розвиває логічне, творче, комбіноване мислення як у початківців, та і у шахістів основного рівня навчання. Виховує посидючість, увагу, вдумливість. уяву. Тренує оперативну пам’ять.

Протягом навчання у шахових гуртках та секціях учні формують багато життєво потрібних навичок. Заняття шахами розвивають у дітей наполегливість, витримку, цілеспрямованість, формують характер, дають простір творчій фантазії. За всі роки навчання юні шахісти опановують важливі для життя елементи мистецтва в розв’язанні проблем як на шаховій дошці, так і в побуті.

Актуальність навчальної програми «Шахи» пов’язана з питанням розвитку інтелектуальних і творчих здібностей особистості, її виховання на засадах загальнолюдських цінностей. Такий вид спорту, як шахи, є масовим та доступним для різних груп дітей. Зрозуміло, що шахи можуть допомогти не тільки талановитим та обдарованим дітям, а і дітям з особливими потребами і з фізичними вадами.


Кiлькiсть переглядiв: 847